Aktualności Telewizor

Zmiana standardu nadawania coraz bliżej

Na temat zmiany standardu nadawania powiedziano już naprawdę dużo, aczkolwiek o pewnych sprawach warto przypominać – przejście na nowy standard coraz bliżej. Wypada też przywołać kluczowy miesiąc – najnowszy standard stanie się normą z początkiem lipca tego roku. Ważne jest też to, że zmiany rozpoczną się już w marcu.

Jak sobie radzić?

Zmiana standardu nadawania to nic strasznego, ale mimo to niektórzy mogą zmagać się z pewnymi problemami. Z drugiej strony można powiedzieć, że rządzący są tego świadomi. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę finanse – rząd dopłaci nawet 100 złotych do zakupu dekodera. Uczciwie trzeba też przyznać, że jest to niezwykle optymistyczny plan. Dla niezorientowanych – 100 złotych to planowana cena urządzenia. W takiej sytuacji może pojawić się też pytanie, czy wnioski o dofinansowanie nie posłużą jako sposób na walkę z unikaniem płacenia abonamentu RTV? Złośliwi mogą powiedzieć, że to się jeszcze okaże, ale zostawmy to i skupmy się na faktach.

Fakty są takie, że zainteresowani dofinansowaniem nie mają powodu do niepokoju. W każdym razie tak wynika z komunikatu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – możemy przeczytać, że przepisy nie mają związku z abonamentem. Wypada również odnotować, że podkreślono, iż kluczowe znaczenie ma treść zaproponowanych przepisów (konkretnie chodzi o artykuł 22).

Dobrze jeszcze zatrzymać się przy wnioskowaniu o dekoder – w tym zakresie nie ma żadnego powodu do zmartwień. Krótko mówiąc, wybór sprowadza się do elektronicznego formularza, tradycyjnego wniosku i możliwości wnioskowania przez pełnomocnika.