Aktualności Komórki Komputery Sieć Telewizor

Telewizory odpowiadają za szpiegowanie?

Jeszcze nie tak dawno temu mogliśmy mówić, że telewizor to urządzenie do wyświetlania treści. Teraz jest inaczej i można przypuszczać, że spora część osób o tym wie. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy znam zakres zmiany? Wydaje się, że jest to coś, przy czym mogą pojawiać się niemałe wątpliwości.

Smart TV

Wystarczy wziąć pod uwagę telewizory Smart TV. Są to telewizory, które można określić znanymi, ale nie oznacza to tego, że wszystkie szczegóły są jasne. Co więcej, teraz też nie będziemy skupiać się na każdym detalu.

Celem tego tekstu jest uświadomienie ludzi (w jakimś stopniu). W skrócie – warto wiedzieć, że możemy mówić o gromadzeniu pewnych danych. Danych, które później trafiają do reklamodawców i brokerów danych. Można też powiedzieć, że chodzi o zebranie informacji dotyczących zachowania, zainteresowań czy preferencji. Oczywiście na tym nie koniec – najważniejsze jest spieniężenie zebranych wiadomości (szczególnie chodzi o ukierunkowane reklamy).

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się z detalami – działanie to nie jest temat na jeden tekst. Wystarczy wziąć pod uwagę nasłuchiwanie poleceń – mikrofony mogą rejestrować rozmowy czy jakieś dźwięki znajdujące się w zasięgu. Do tego zarejestrowane dźwięki mogą zostać później przesłane osobom trzecim. Nie sposób również pominąć to, że telewizor może zostać połączony z innymi inteligentnymi urządzeniami. Ewentualne połączenia przekładają się na lepsze profilowanie osób!

Ktoś może zapytać, kto tu kogo ogląda? Wątpliwości czy wręcz obawy są jak najbardziej zrozumiałe, ale dobrze też pamiętać o czymś jeszcze – świadomość odgrywa bardzo ważną rolę. Kiedy człowiek wie, co czeka, łatwiej reagować.

Nie wspominając już o tym, jak nowe media i technologie informacyjne zmieniły świat.