Aktualności Telewizor

TVP planuje uruchomić kanał dla młodzieży. Czas na TVP Teen!

W ostatnim czasie nastolatkowie przestali interesować się telewizją. Niektórzy mogą pomyśleć, że możemy mówić o bardzo dobrej wiadomości, ale prawda jest skomplikowana. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że oglądanie telewizji nie jest niczym złym. Można też dodać, że wszystko sprowadza się do wyboru i czasu poświęcanego na oglądanie telewizji.

Z czego wynika odwracanie się od telewizji?

Koniecznie trzeba też zatrzymać się przy przyczynach rezygnowania z telewizji. Oczywiście są różne sytuacje, ale na pewno należy uwzględnić YouTube’a czy media społecznościowe. Możliwości nie brakuje i co najistotniejsze, mówimy o możliwościach, które uważane są za atrakcyjne.

Warto też zadać sobie pytanie, czy telewizja dla młodzieży ma sens?

TVP Teen

Sens telewizji dla młodzieży to nawiązanie do planów, jakie ma TVP – w przyszłym roku ma pojawić się TVP Teen. Jaka sama nazwa wskazuje, chodzi o kanał powstały z myślą o młodzieży. Można też powiedzieć, że jest to kontynuacja tego, z czym wiąże się TVP ABC. Gdy mówi się o kontynuowaniu czegoś dobrego, może wydawać się, że zadanie nie należy do najtrudniejszych. Przy TVP Teen jest jednak nieco inaczej i nie chodzi o samo uruchomienie kanału – najważniejsze, żeby kanał wzbudził zainteresowanie. Niektórzy mogą powiedzieć, że w Telewizji Polskiej pojawiały się już programy dla młodzieży, ale pojedyncze programy to nie to samo, co stworzenie dedykowanego kanału. Ponadto musimy pamiętać o tym, co już wcześniej zostało powiedziane – młodzież odwraca się od telewizji.

Sprawę można oceniać na różne sposoby – zachęcenie młodzieży do obserwowania wartościowych treści to coś, co jak najbardziej należy pochwalić. Niemniej nie wolno zapomnieć o aspekcie finansowym (możemy mówić o ogromnym ryzyku), choć złośliwi mogą powiedzieć, że TVP nie musi się o nic bać. Wypada też podkreślić, że TVP Teen to niejedyny dedykowany kanał, który ma pojawić się w najbliższym czasie.