Aktualności Telewizor

Telewizja Polsat proponuje nowe kanały!

Jak się okazało, czeka nas uruchomienie trzech nowych kanałów – chodzi o Polsat Reality, Polsat Film 2 i Polsat X. Warto również dodać, że sytuacja jest bardzo ciekawa, ponieważ koncesje przyznano już dawno temu.

Czego możemy się spodziewać?

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czego należy spodziewać się na nowych kanałach? Można powiedzieć, że nazwy poniekąd zdradzają, co czeka. Polsat Reality to propozycja o charakterze rozrywkowym, aczkolwiek to nie wszystko – mają pojawiać się również filmy dokumentalne i fabularne. Polsat Film 2 ma emitować filmy i seriale. Zresztą wystarczy spojrzeć na ramówkę kanału Polsat Film – widać, że mamy do czynienia z kontynuacją czegoś, co już zostało zaczęte. Polsat X to tajemnicza nazwa i nie ma w tym przypadku – Polsat X ma mieć charakter uniwersalny. Co więcej, kanał ten w dużej mierze będzie koncentrować się na powtórkach (powtórki mają zajmować 75 procent czasu antenowego).

Otrzymanie koncesji

Wracając do wstępu, koncesja na Polsat Film 2 została przyznana w 2014 roku, natomiast pozostałe koncesje miały miejsce 2 lata później. Trudno powiedzieć, co się dzieje, ale w najbliższym czasie kanały powinny wystartować. Wypada też odnotować, że przekonać się o tym mogą abonenci Cyfrowego Polsatu – kanały znajdują się na pozycji 497, 498 i 499. Ponadto można usłyszeć, że sprawą interesuje się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Organ ten wysłał wezwanie do rozpoczęcia nadawania – wezwanie to miało miejsce 8 marca tego roku. Warto również mieć na uwadze, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma prawo cofnąć koncesję. Niemniej jednak dotyczy to określonych warunków – kanał nie rusza o czasie lub nadawca trwale zaprzestaje rozpowszechniania programu. Ewentualnie można dodać trzeci warunek – wydarzyło się coś niezależnego od nadawcy. Gdyby do czegoś takiego doszło, trzeba mieć dowód.