Aktualności Telewizor

2 nowe kanały w rozdzielczości 4K – gdzie?

Rozwój technologiczny to coś, za czym najpewniej wiele osób nie nadąża. Niemniej jednak zawsze warto być na bieżąco. Kiedy człowiek nie wie, czego się spodziewać, trudno mówić o podejmowaniu decyzji. W zasadzie można nawet powiedzieć, że wszystko sprowadza się do szczęścia.

Technologia 4K

Wydaje się, że technologia 4K to w ostatnim czasie stosunkowo popularny temat. Jeżeli tak jest, absolutnie nie ma się czemu dziwić, aczkolwiek najlepiej zacząć od podstaw – o jakim standardzie mowa?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że 4K to po prostu 4 tysiące. Od razu może pojawić się pytanie, co oznacza ta liczba? Zrozumienie tego skrótu to jednak nic trudnego – chodzi o szerokość obrazu wyrażoną w pikselach. Można jeszcze dodać, że w przypadku telewizji rozdzielczość jest standaryzowana (3840 × 2160 pikseli). Większa liczba pikseli to oczywiście gwarancja lepszej jakości.

Nowe kanały w rozdzielczości 4K

Sieć kablowa Petrus zdecydowała się na wprowadzenie do oferty nowych kanałów – chodzi o pięć kanałów w standardzie HD i dwa nadawane w 4K. Warto również odnotować, że kanały nadawane w 4K to Filmax i Ultra TV. Wszystkie wprowadzone kanały można znaleźć na stronie operatora.

Filmax można określić kanałem skierowanym do starszych widzów. Dominujące treści to przede wszystkim klasyczne amerykańskie produkcje. Ultra TV to pierwszy polski kanał, który zdecydował się na treści wyłącznie w 4K. W ofercie możemy znaleźć audycje muzyczne, jak i filmy. Ponadto warto pamiętać, że zawsze najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z ramówkąkoncepcja może ulec zmianie.