Aktualności Telewizor

Technologia 4K w telewizji naziemnej!

Rozwój telewizji to temat, o którym można opowiadać bardzo długo – jest to nieustanne podążanie za doskonałością i to na różnych poziomach. Jak się okazuje, technologia 4K pojawi się w telewizji naziemnej. Chodzi o mecze Euro 2020 – turniej odbędzie się w tym roku ze względu na pandemię.

Czas na nowy kanał!

Stwierdzono, że początek wielkiego turnieju to świetny moment na pojawienie się nowego kanału – z początkiem zmagań pojawi się kanał TVP 4K. Technologia 4K w telewizji naziemnej to wielki krok dla telewizji w Polsce. Z drugiej strony nie wiadomo, czy mowa o kanale, który zostanie z nami na dłużej. Można przypuszczać, że wszystko zależy od tego, czy pomysł okaże się dobry. Niemniej trzeba przyznać, że okoliczności są sprzyjające – Polacy uwielbiają piłkę nożną na wysokim poziomie. Ponadto nie można wykluczyć, że technologia 4K zagości na innym kanale. Pamiętajmy też o tym, że na pewno duże znaczenie mają pieniądze. Czasy są trudne, ale nie do końca dotyczy to Telewizji Polskiej – chodzi oczywiście o wpływy z budżetu państwa.

Słaba jakość obrazu stanie się przeszłością?

Wypada też spojrzeć na sytuację pod kątem konkurencji, wszak rywalizacja na rynku telewizyjnym jest spora. Nie możemy wykluczyć, że działanie Telewizji Polskiej będzie swego rodzaju impulsem. Rozwój to coś, czego trudno uniknąć – zresztą wystarczy zastanowić się nad przeszłością. Nawiasem mówiąc, wydaje się, że szybko zapominamy o tym, co jeszcze nie dawno oznaczało standard.

Pewnie niejedna osoba zadaje sobie pytanie, co dalej? Niestety, odpowiedzi na to pytanie nie znamy – pozostaje tylko czekać.