Aktualności Telewizor

Polsat będzie mieć nowy wóz transmisyjny

Kiedy patrzy się na realizacje transmisji, można odnieść wrażenie, że lepiej być nie może, ale nic podobnego. Dowodem na to jest choćby działanie Polsatu – chodzi o zamówienie nowego wozu transmisyjnego. Co więcej, pojazd ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Co możemy powiedzieć o inwestycji Polsatu?

Inwestowanie w wóz transmisyjny to coś, z czym muszą wiązać się konkretne powody – nie inaczej jest w tym przypadku. Nowy wóz ma gwarantować zaawansowane rozwiązania techniczne. Telewizja będzie mieć do dyspozycji 14 kamer, bardzo ważna jest też praca w technologii IP i obsługa formatów UHD HDR. Za przygotowanie pojazdu odpowiada koncern Sony oraz firmy 4Vision i Autokontener. Do tego wszystkiego można jeszcze dodać dbałość o środowisko – to nawiązanie do energochłonności.

Wielkie zmiany

Jeśli sądzisz, że mowa o zmianach, jakich wiele, jesteś w błędzie. Możemy mówić o transformacji floty – celem jest rozwijanie systemów produkcyjnych w stronę technologii IP. W każdym razie tak można wnioskować po słowach dyrektora pionu techniki Telewizji Polsat. Warto również wziąć pod uwagę produkowanie sygnału w jakości Ultra HD. Ultra HD to jakość, która gwarantuje 4 razy więcej informacji niż standardowy obraz HD. Być może wydaje się to nieprawdopodobne, ale liczą się fakty – ponadto już niedługo wszystko będzie jasne. Dobrze też zatrzymać się przy technice HDR – technika ta jest gwarancją żywszych kolorów i bardziej naturalnego obrazu. Nie sposób też nie wspomnieć o odejściu od przesyłu satelitarnego – nowy wóz transmisyjny to krok w tym kierunku.