Aktualności Komórki Laptop Sieć

Telewizja dla wszystkich

Nowości telewizyjne mogą zainteresować wiele osób – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Warto też zadać sobie pytanie, czy telewizja jest dla wszystkich? Na pewno jest to temat, o którym można długo dyskutować.

Mecz z Anglią

Niemniej dzisiaj wydarzy się coś, czego wiele osób może nie rozumieć – chodzi o transmisję podczas meczu z Anglią.

Transmisja ta będzie dostępna w telewizji i internecie, czyli standardowo. Jest jednak jeszcze coś, co bezwzględnie należy wiedzieć – przez internet będziemy można posłuchać Macieja Iwańskiego i Marcina Ryszki. Dla niezorientowanych – Marcin Ryszka jest reprezentantem Polski w blind footballu. Blind football to z kolei nic innego jak piłka nożna niewidomych. Wiele osób może zadać sobie pytanie, jak niewidomy ma skomentować mecz? Oczywiście brak wzroku czasem jest barierą nie do pokonania. Z drugiej strony osoby niewidome są w stanie zlikwidować wiele przeszkód. Ponadto jest to coś, o czym wiele osób raczej nie ma większego pojęcia. Dobrze też, aby to się zmieniło, ale w tym momencie skupmy się na komentarzu.

Przy duetach komentatorskich widać wyraźny podział obowiązków – jedna osoba odzywa się znacznie częściej. Można też powiedzieć, że jest to osoba, która musi opisać każdą akcję. Druga osoba uzupełnia pierwszą i to jest właśnie to, co dotyczy Marcina Ryszki. Naturalnie możemy też mówić o czymś więcej, ponieważ komentarz Macieja Iwańskiego będzie dla Ryszki niezwykle ważny. Warte odnotowania jest także to, że Marcin ma za sobą już komentowaniejego głos mogliśmy usłyszeć podczas igrzysk paraolimpijskich. Wypada jednak dodać, że mowa o komentowaniu pływaniamecz piłkarski jest znacznie trudniejszym wyzwaniem. Niemniej jest to wyzwanie, z którym niewidomy komentator na pewno sobie poradzi.