Aktualności Gadżety Komórki Laptop Sieć Telewizor

Rozwój telewizji – czy ma znaczenie?

Rozwój telewizji to coś, co nie podlega żadnej dyskusji. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na kanały, które nadają w rozdzielczości 4K. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, czy rozwój ma znaczenie? W sensie ogólnym jak najbardziej, ale czy nie jest tak, że Polacy rezygnują z oglądania telewizji?

Pandemia a postrzeganie mediów

Można usłyszeć o tym, że pandemia wpłynęła na postrzeganie mediów – efektem tego jest to, że częściej korzystamy z internetu. Popularność streamerów to coś, co nie ulega wątpliwości, ale czy na pewno chodzi o pandemię? Oczywiście pandemia ma jakieś znaczenie, ale nie jest przypadkiem tak, że pojawianie się streamerów to naturalna kolej rzeczy?

Czasy się zmieniają i zmienia się postrzeganie świata. Wystarczy spojrzeć na ludzi młodych – można odnieść wrażenie, że streamerzy są dla młodych ludzi bardzo ważni. Kiedy widać, że jest zainteresowanie, na rynku mogą pojawiać się nowe osoby (jest to coś zrozumiałego) i w związku z tym mamy do czynienia z nieustannie rosnącą popularnością.

Koniecznie trzeba też spojrzeć na sprawę ze strony potencjalnej kariery – zainteresowanie jest ważne, ale nie można zapomnieć, że możemy mówić o szansie na karierę. Streaming to też droga na skróty – jak dobrze pójdzie, życie twórcy może się zmienić bardzo szybko.

Platforma Viaplay

Część miłośników piłki nożnej pewnie wie, że niedługo czeka nas pojawienie się platformy streamingowej Viaplay. Fakt ten to najlepszy przykład tego, że telewizja musi zmagać się z różnego rodzaju problemami. Rzecz jasna nie wiemy, co się wydarzy, ale możliwość pokazywania Bundesligi to duży sukces. Z drugiej strony niektórzy mogą powiedzieć, że 34 zł miesięcznie to coś, co może wzbudzać wielkie wątpliwości. Naturalnie trudno się z tym nie zgodzić – jest drogo.