Technologie telewizyjne to temat, o którym można opowiadać bardzo długo – rozwój jest nieodłączną częścią naszego życia. Warto również podkreślić, że jest to coś, co oznacza nieograniczone możliwości. Dokładnie mówiąc, nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Ponadto prowadzone działania mogą wykraczać poza telewizję – świetnym przykładem jest przygotowywanie się do pokazywania Euro 2020. Jak już było wcześniej wiadomo, postawiono na nadawanie w rozdzielczości 4K Ultra HD. To oczywiście ogromny plus i co w tym momencie najważniejsze, niejeden.
Który komentarz jest najlepszy?
Narzekanie na komentarz spotkania to coś, co raczej zdarza się stosunkowo często. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że na narzekaniach zazwyczaj się kończy – bo, co można zrobić? W ten sposób dochodzimy do tego, co najważniejsze – Telewizja Polska odpowiada na oczekiwania osób, którym komentarze nie pasują – podczas Euro 2020 widzowie będą mieć wybór. Warte podkreślenia jest jednak to, że mowa o transmisjach przeprowadzanych w internecie.
Przy każdym spotkaniu pojawią się następujące opcje:
- komentarz telewizyjny,
- angielski komentarz,
- brak komentarza,
- ścieżka z audiodeskrypcją.
Komentarz telewizyjny i brak komentarza to rozwiązania, które nie wymagają zatrzymania się przy szczegółach. Jeśli widz wybierze angielski komentarz, jest to równoznaczne z duetem Martin Tyler i Alan Smith. Dla niezorientowanych – panowie znani są z serii gier FIFA. Ścieżka z audiodeskrypcją to zadbanie o potrzeby osób niewidomych i słabowidzących.
Co sądzisz o możliwych ścieżkach dźwiękowych? Która opcja wydaje się najbardziej interesująca?