Komórki Komputery Sieć

Znaczenie nowych technologii na przykładzie Facebooka

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nowe technologie raczej kojarzą się pozytywnie. To rzecz jasna zrozumiałe, ale trzeba pamiętać o tym, że sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.

Myślenie o przeszłości

Wystarczy wziąć pod uwagę niedawną awarię Facebooka. Szybko przypomnieliśmy sobie (a przynajmniej niektórzy sobie przypomnieli), że nowe technologie niosą za sobą szanse, jak i zagrożenia. Można też powiedzieć, że tylko od nas zależy, co wydarzy się w najbliższej przyszłości.

Warto też pamiętać o tym, że nie chodzi o rezygnację z nowych technologii – nic z tych rzeczy. Po prostu trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak przedstawiają się realia. Kiedy znamy wszelkie okoliczności, możemy próbować jakoś zareagować. Nie można też zapomnieć o tym, że Facebook to tylko przykład – przykładów można podać wiele.

Jesteśmy uzależnieni?

Nie ma co ukrywać, że uzależnienie kojarzy się dość jednoznacznie. Jest to oczywiście zrozumiałe, ale nie oznacza, że mowa o czymś właściwym. Uzależnić można też się od różnego rodzaju rozwiązań.

Wystarczy pomyśleć o komputerze i wszelkich szeroko rozumianych nowoczesnych technologiach – co robić, kiedy komputer nie działa? Jak sobie radzić? Na pewno mogą pojawić się różnego rodzaju wątpliwości. Dobrze też bezpośrednio odnieść się do Facebooka – media społecznościowe to dobry sposób na kontakt ze znajomymi, jak i ludźmi, którzy są sławni. Zresztą podczas awarii można było usłyszeć o osobach, które podejrzewały kłopot z połączeniem internetowym.

Nowe technologie pozwalają na zyskanie pewnych opcji, ale jednocześnie możemy mówić o potencjalnej bezbronności.