Aktualności Sieć Telewizor

TVP zaprezentowało nową wersję platformy hybrydowej – czas na TVP Stream

Telewizja Polska wielokrotnie udowodnia, że ma spore ambicje. Obecnie możemy mówić choćby o nowej wersji platformy hybrydowej – TVP Stream.

Czego się spodziewać?

Jeżeli zastanawiasz się nad konkretami, przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym wiąże się usługa HbbTV? Nazwa może znać wiele osób, ale nie oznacza to tego, że każda osoba wie, co niesie za sobą ta usługa. Przechodząc już do sedna, można mówić o nowym standardzie telewizji hybrydowej – standardzie, który charakteryzuje się połączeniem typowej emisji sygnałów z multimedialnymi treściami. Warto również dodać, że dostarczanie multimedialnych treści odbywa się przez szerokopasmowy internet (także usługi dostępne są dla osób posiadających telewizory podłączone do internetu).

Wracając do tematu, w odświeżonej wersji można spodziewać się nowych (i rzecz jasna ważnych) funkcji. Świetnym przykładem jest choćby możliwość cofania programu aż o tydzień. Ważne jest też to, że nie wiemy, kiedy pojawi się nowa wersja platformy hybrydowej. Można usłyszeć tylko o tym, że wersja ta ma pojawić się jeszcze przed końcem 2021 roku. Warto również mieć na uwadze, że Telewizja Polska jest prekursorem, jeśli chodzi o telewizję hybrydową w naszym kraju. Gdyby kogoś interesowały zalety, do wspomnianego cofania programu można dodać m.in. zatrzymywanie i przewijanie treści nadawanych linearnie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym pomysłem jest samodzielne zapoznanie się z detalami (szczególnie że zadbano nawet o prognozę pogody).

Wypada jeszcze podkreślić, że częścią nowej platformy jest dekoder 4K.