Aktualności Gadżety Komórki Laptop Sieć Telewizor

TVP Nauka – co wiemy o tym projekcie?

Nauczanie dzięki telewizji to temat, który może wzbudzać kontrowersje. Prawda jest jednak bardzo prosta – wszystko zależy od szczegółów. Nie można mówić, że telewizja jest zła lub dobra (są różne treści). To takie przypomnienie ze względu na plany, jakie ma TVP – najprawdopodobniej czeka nas pojawienie się kanału TVP Nauka.

Telewizja Polska stawia na nowe kanały

Nietrudno zauważyć, że Telewizja Polska zaczęła stawiać na nowe kanały. Z drugiej strony trzeba przyznać, że TVP Nauka to jeszcze dość daleka perspektywa. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że najpierw pojawi się strona internetowa – pojawienie się strony ma nastąpić w październiku tego roku. Powstanie kanału to plan, który ma zostać zrealizowany również w październiku – tyle że przyszłego roku.

Warte podkreślenia jest też to, że znamy dyrektora nowego przedsięwzięcia – osobą tą jest Robert Szaj. Robert Szaj to popularyzator astronomii, także można stwierdzić, że mamy właściwą osobę na właściwym miejscu.

Co możemy powiedzieć o nowej propozycji?

Trudno mówić o detalach, ale jak najbardziej można nawiązać do paru spraw. Zacznijmy może od aspektu finansowego – mówi się o tym, że planowane wydatki mają wynieść 40 milionów złotych. Istotne jest też to, że mowa o okresie, podczas którego Telewizja Polska będzie szykować się do uruchomienia kanału. Wiadomo również to, że ramówka ma nawiązywać do szeroko pojętej nauki (jak wskazuje nazwa) i tyczy się to choćby techniki, ekologii czy medycyny. Można też powiedzieć, że oferta jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży.