Sieć Telewizor

Smart TV – czyli co?

Telewizja się zmienia, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zmiany są oczywiście nieuniknione, aczkolwiek warto zdawać sobie sprawę z tego, że za niektórymi zmianami trudno nadążyć. Świetnym przykładem jest technologia Smart TV.

Funkcja Smart TV – czego mogę się spodziewać?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy wiem, o co chodzi? Odpowiedź nie jest prosta i ma to związek, z tym że nie możemy mówić o standardzie. Na początku można było powiedzieć, że chodzi o telewizory mające wbudowaną przeglądarkę internetową. Obecnie warto zainteresować się organizacją Smart TV Aliance. Organizacja wybiera spójne rozwiązania i aplikacje, które mogą funkcjonować na telewizorach członków STA. Wypada też mieć na uwadze, że technologia Smart TV to coś, co możemy znaleźć w każdym inteligentnym telewizorze. Skoro już jesteśmy przy inteligentnych telewizorach, czas zadać sobie pytanie, co myślę o współpracy z urządzeniami mobilnymi? Dla niezorientowanych – inteligentny telewizor i urządzenie mobilne to połączenie, które należy rozważyć.

Na co się zdecydować?

Ktoś może zapytać, jaki wybór jest najlepszy? Mówienie o najlepszym wyborze to w jakimś stopniu dyskusyjna sprawa. Nie oznacza to jednak tego, że trudno o jakąś wskazówkę – systemy, na które warto zwrócić uwagę to Tizen, WebOS, Android TV i Saphi. Skupianie się na detalach sobie zostawmy – najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się ze szczegółami i odniesienie się do własnych oczekiwań.

Bardzo ważne jest też to, że wybór producenta najczęściej oznacza wybór systemu.