Aktualności Telewizor

Dolby Atmos na kanale TVP 4K – czego mogę się spodziewać?

Jak zapewne większość osób wie, od niedawna działa kanał TVP 4K. Kanał ten jest odpowiedzią na sportowe oczekiwania – trwa Euro 2020, a niedługo zaczną się Igrzyska Olimpijskie. Jako że o jakości już była mowa, czas spojrzeć z innej strony – chodzi o technologię dźwięku Dolby Atmos.

O czym mowa?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że technologia ta zapewniana jest przez kodek nowej generacji Ac-4. O szczegółach trudno mówić, ponieważ w pewnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się z detalami. Niemniej jednak warto dodać, że widzowie mogą poczuć stadionową atmosferę. Niektórzy mogą stwierdzić, że to tylko słowa, ale nic bardziej mylnego – widzowie mogą liczyć na dźwięk immersyjny. Dla niezorientowanych – chodzi o przestrzennie umiejscowiony dźwięk, który pasuje do wrażeń wizualnych. Można powiedzieć, że jest to propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na podniesieniu intensywności doznań.

Pierwsza taka sytuacja

Warto również podkreślić, że TVP jest prekursorem nowych standardów. Polska to jedyny kraj, gdzie usługa UHD znajduje się w telewizji naziemnej. Z drugiej strony wypada przypomnieć, że kanał nie jest na lata. Niektórzy mogą odebrać to jako minus, ale mówienie o minusie jest niesprawiedliwe – mamy do czynienia z realną oceną rzeczywistości. Krótko mówiąc, chodzi o brak wystarczającej liczby produkcji.

Rzecz jasna sytuacja z czasem może się zmienić, także nie pozostaje nic innego jak zachowanie czujności. Dobrze też pamiętać o konkurencji, konkurencja to zawsze ogromny plus dla wszystkich klientów.