Aktualności Komputery

Podążanie za nowoczesnością niekiedy jest koniecznością – przykładem Windows 11

Podążanie za nowoczesnością to temat, o którym można powiedzieć wiele. Oczywiście zmiany to nie jest coś, na co należy narzekać (zwłaszcza że każdy plan zakłada zmianę na lepsze). Choć z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że czasami trudno za zmianami nadążyć.

Windows 11 nie dla większości starszych komputerów

Wstęp jest nawiązaniem do tego, że Windows 11 nie pojawi się na wielu starszych komputerach – chodzi o procesory, które mają więcej niż 4 lata. Taka decyzja może wzbudzać ogromne rozczarowanie i trzeba przyznać, że będzie mieć to przełożenie na popularność. Rzecz jasna na początku, bo z upływem czasu zainteresowanie może wzrosnąćwszystko zależy od tego, jak odebrany będzie Windows 11.

Z czego wynika taka decyzja?

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, jak rozumieć podejście Microsoftu? Podejście Microsoftu może zdawać się niezrozumiałe, ale można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym temat jest dokładnie przemyślany. Wystarczy powiedzieć, że możemy usłyszeć choćby o tym, iż priorytety to szybkość, niezawodność, czas reakcji i kompatybilność. Ważne jest też to, że nie ma pola do kompromisu. Krótko mówiąc, wspieranie starszych generacji sprzętowych oznacza niemożność zaspokajania pojawiających się oczekiwań. Nietrudno więc zauważyć, że na coś trzeba było się zdecydować i wybór raczej nie sprawiał większych problemów.

Pamiętajmy jednak o tym, że na koniec wszystko sprowadza się do zadowolenia – plany mogą wydawać się świetne, ale konieczne jest jeszcze potwierdzenie – spore zainteresowanie klientów.