Pozostałe

Niedrogi telefon do zdjęć? Samsung Galaxy A13!

Z całą pewnością jedną z rzeczy, dzięki której smartfony mogły stać się tak popularne, jest ich uniwersalność. Za ich pomocą możemy dzwonić, pisać wiadomości, przeglądać internet czy robić zdjęcia. Ta ostatnia funkcja wydaje się tutaj szczególnie użyteczna, gdyż telefon mamy przez większość czasu ze sobą, w przeciwieństwie do aparatu fotograficznego. Jest to o tyle istotne, że w obecnych czasach nawet relatywnie niedrogi smartfon jest w stanie wykonywać fotografie w dobrej jakości, czego przykładem może być Samsung Galaxy A13. Poznajmy go! 

Samsung Galaxy A13 – funkcjonalny smartfon w przystępnej cenie 

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne czynności bez smartfona. Chociaż te urządzenia są dla nas obecnie bardzo istotne, niestety nie każdy może sobie pozwolić na sprzęty z topowych serii. Czy tańsze rozwiązania, takie jak Samsung Galaxy A13, będą dobrym wyjściem dla kogoś, kto zastanawia się, jaki telefon do 1000 zł wybrać? Jak najbardziej! W wypadku niedrogich smartfonów musimy liczyć się z pewnymi kompromisami, jednak w dalszym ciągu mogą być one świetnymi telefonami z pełną funkcjonalnością. 

Jeśli kogoś interesuje Samsung do 1000 zł, to Samsung Galaxy A13 zdecydowanie jest opcją wartą rozważenia. Na pierwszy rzut oka możemy nawet nie zauważyć, że mamy do czynienia z jednym z bardziej budżetowych telefonów tej marki, co ten model zawdzięcza zapewne swojemu nowoczesnemu designowi. Jego zaokrąglone rogi, wcięcie notch i cztery aparaty na tyle obudowy to cechy, które moglibyśmy znaleźć w znacznie droższych urządzeniach. 

To właściwości aparatów w smartfonie Galaxy A13 sprawiają, że jest on bardzo ciekawym wyborem w tym przedziale cenowym. Czy za jego pomocą będziemy mogli robić zdjęcia odpowiedniej jakości? Jakie rozwiązania technologiczne w kontekście fotografii będziemy mogli w nim znaleźć? 

Samsung do 1000 zł z dobrym aparatem 

Samsung Galaxy A13 posiada łącznie pięć aparatów – cztery z tyłu i jeden na przodzie urządzenia. Aparat główny cechuje ogromna rozdzielczość wykonywanych zdjęć – to aż 50MP! Jeszcze stosunkowo niedawno moglibyśmy mieć problem ze znalezieniem takiej matrycy aparatu w różnych topowych modelach telefonów, na całe szczęście technologia nieustannie się rozwija, więc tak dobre aparaty mogły zagościć też w tańszych urządzeniach. 

Dodatkowe aparaty z tyłu obudowy pełnią różne funkcje. Znajdziemy tam aparat makro, który pomoże nam uchwycić nawet najmniejsze przedmioty, rośliny czy zwierzęta. Dodatkowy aparat głębi ostrości sprawi natomiast, że na naszych ujęciach zawsze będą one wyraźne, ostre i oddzielone od tła. 

Na szczególną uwagę zasługuje także aparat szerokokątny w Samsungu Galaxy A13. Oferuje nam on kąt widzenia 123 stopni, czyli dokładnie tyle, ile ludzkie oko. W porównaniu do standardowych matryc, u których ta wartość wynosi około 80 stopni, to bardzo duży krok naprzód i możliwość sfotografowania odwiedzanych miejsc w pełnej krasie. 

Jeśli ktoś zastanawia się, jaki telefon do 1000zł nada się do zdjęć, powinien zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy A13. Pomimo niewielkiej ceny dysponuje on ogromnymi możliwościami fotograficznymi, które z całą pewnością zadowolą każdego amatora zdjęć. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.