Aktualności Komputery

Laptop pochodzący z recyklingu

Kiedy patrzy się na najnowocześniejsze technologie, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z niekończącym się wyścigiem. Cały czas możemy spodziewać się czegoś nowego, ale jednocześnie trudno mówić o konkretach – twórcy potrafią zaskakiwać.

Zwrot na rynku komputerów

Zawsze może jednak dojść do czegoś, co należy uznać za zwrot i niewykluczone, że zwrot czeka nas na rynku komputerów. Krótko mówiąc, chodzi o laptop pochodzący z recyklingu. Być może wiele osób sądzi, że to coś niemożliwego, ale prawda przedstawia się inaczej.

To nawiązanie do firmy Acer i laptopa Acer Aspire Vero – Acer Aspire Vero to pierwszy laptop na świecie, który pochodzi z recyklingu. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, urządzenie trafi do polskich sklepów jeszcze pod koniec tego roku.

Kluczem chęci?

Pierwszy ekologiczny laptop powinien skłaniać do wniosków – czy nie jest przypadkiem tak, że najważniejsze są chęci? Rynek elektroniki użytkowej to nie jest obszar przyjazny środowisku, ale okazuje się, że dla niektórych może nie mieć to znaczenia.

Warto też nawiązać do przyszłości – jeżeli Acer Aspire Vero wzbudzi zainteresowanie, możliwe, iż czeka nas kolejny laptop pochodzący z recyklingu. Wielkiej rewolucji raczej nie należy się spodziewać (choć przyszłość to zawsze niewiadoma), ale zmiana nastawienia na pewno jest realna. Wypada też przyznać, że dbałość o ekologię to dla wielu osób bardzo ważny temat, co może mieć ogromny wpływ na popularność pierwszego laptopa z recyklingu. Musimy jednak pamiętać, że dbałość o ekologię to dla wielu duży plus, ale nie można zapomnieć o działaniu urządzenia. Jeżeli działanie nie będzie najlepsze, dbałość o ekologię może zostać szybko zapomniana.