Aktualności Gadżety Komórki Laptop Sieć Telewizor

Czeka nas CDA TV – czego się spodziewać?

Internet i telewizja to nie są dwa oddzielne obszary – przekonaliśmy się o tym wielokrotnie. Niemniej jednak przyszłość to zawsze pewna niewiadoma i wszelkie zdecydowane działania są warte odnotowania. To nawiązanie do tego, że niedługo pojawi się CDA TV.

Model OTT

Trudno mówić o szczegółach, choć nieco już wiemy. Jasne jest choćby to, że CDA uruchomi transmisję w modelu OTT. Dla niezorientowanych – rozwiązanie to odnosi się do zawartości, za którą odpowiada trzeci podmiot. Operator stacjonarny zajmuje się wyłącznie transportem pakietów protokołu IP.

Wypada też podkreślić to, co miało miejsce w kwietniu tego roku – chodzi o wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarcie umów z poszczególnymi stacjami i dostawcami (są to bardzo jasne sygnały). Można również dodać, że na ten moment sytuacja jest jeszcze bardziej klarowna, gdyż wiadomo, że uruchomienie nowej usługi ma nastąpić podczas wakacji.

Stacje i ceny

Zadajesz sobie pytanie, co można powiedzieć o stacji i cenach? Jeżeli interesujesz się tym tematami, nie pozostaje nic innego jak cierpliwość. Realia są takie, że szczegółowe plany zostaną zaprezentowane w momencie uruchomienia usługi. Warto również mieć na uwadze, że czeka nas usługa w modelu subskrypcyjnym (analogia do CDA PREMIUM), co jest równoznaczne, z tym że długoterminowe umowy nie są koniecznością.

Dobry pomysł?

Pewnie niektóre osoby zastanawiają się nad potencjalnym zainteresowaniem. To rzecz jasna ważna sprawa, ale stosunkowo prosta – twórcy musieli uznać, że CDA TV będzie cieszyć się stosunkowo sporą popularnością. Oczywiście jest to jednak teoria, a kluczowe znaczenie ma praktyka. Pamiętajmy także o konkurencji – konkurencja może mieć ogromne znaczenie.