Telewizor

Telewizja kablowa IPTV

Być może dane było ci usłyszeć o telewizji kablowej IPTV. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, czym charakteryzuje się taka telewizja? Nie jest to nowość, ale wciąż możemy mówić o stosunkowo nowej technologii.

Przykładem Cyfrowy Polsat

Najlepiej będzie, jeśli oprzemy się na jakimś przykładzie – niech tym przykładem będzie oferta Cyfrowego Polsatu. Nie chodzi o reklamę oferty – po prostu wydaje się, że czasem dobrze nawiązać do jakiegoś przykładu. IPTV to określenie technologii, która umożliwia przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych. Warto również podkreślić, że nie potrzeba nowego łącza internetowego – można skorzystać z tego, które już jest. Taka oferta jest jasnym sygnałem, iż tradycyjna kablówka to nie jedyne wyjście. Co więcej, telewizja kablowa IPTV ma gwarantować, że będzie prościej i wygodniej. Pamiętajmy też o tym, że klienci mogą liczyć na dekoder, zasilacz, pilot zdalnego stresowania (łącznie z bateriami) i kabel HDMI.

Wypada jeszcze zaznaczyć, że Cyfrowy Polsat stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom – dowodem na to jest dekoder Evobox IP. Dokładnie mówiąc, wystarczy wziąć pod uwagę połączenie ze źródłem sygnału – klienci mogą skorzystać z kabla Ethernet, jak i bezprzewodowego połączenia. Ponadto wbudowany moduł Wi-Fi działa w więcej niż jednym paśmie.

To oczywiście dość skrótowe przedstawienie rzeczywistości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się ze stroną Cyfrowego Polsatu. Trzeba wiedzieć, czego należy się spodziewać – to podstawa, jeżeli chce się podejmować właściwe decyzje.