Komórki

Samsung Galaxy Z Flip4 Bespoke Edition – składany smartfon skrojony pod Twój gust

Już w chwili, w której marka Samsung wprowadziła na rynek swoje pierwsze składane smartfony, bardzo wielu użytkowników zainteresowało się tymi urządzeniami. Jedni traktują je jako ciekawostkę, inni – doceniają dostępne w nich funkcje, które pozwalają znaleźć wśród nich m.in. idealny smartfon do robienia zdjęć. Nic więc dziwnego, że premiera Samsung Galaxy Z Flip4 odbiła się szerokim echem w telefonicznym światku. Marka jednak na tym nie poprzestała, ponieważ dodała do oferty możliwość wizualnej personalizacji telefonu. Czym jest Bespoke Edition i czy warto to rozważyć?

Samsung Galaxy Z Flip4 – specyfikacja

Na samym wstępie warto powiedzieć sobie nieco więcej o samym zainteresowanym. Mowa o składanym smartfonie Samsung Galaxy Z Flip4. Choć od jego premiery minęło już trochę czasu, wciąż można go zaliczyć do jednej z topowych nowości na smartfonowym rynku. Uwagę przyciąga już sam jego design, który jest nieco ulepszoną wersją poprzednika, czyli Galaxy Z Flip3. Mamy tu zatem kompaktowe składane urządzenie z dodatkowym ekranem zewnętrznym, który pozwala nam na obsługę niektórych funkcji bez potrzeby rozkładania telefonu.

Prawdziwa magia zaczyna się jednak dziać właśnie po rozłożeniu tego smartfona. Samsung Galaxy Z Flip4 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala (ekran zewnętrzny ma rozmiar 1,9 cala), który powstał z wykorzystaniem wytrzymałych materiałów – tym sposobem telefon zachowuje swoją trwałość przez ponad 200 tysięcy złożeń. Zewnętrzna część jego obudowy została wykonana przy użyciu szkła Corning Gorilla Glass Victus+, a zawias z wykorzystaniem Armor Aluminium. Oprócz tego znajdziemy tu baterię o typowej pojemności 3700 mAh (z obsługą opcji superszybkiego ładowania po dodatkowym zakupie ładowarki) oraz dwa tylne aparaty: szerokokątny i ultraszerokokątny, oba o wartości 12 MP. 

Samsung Galaxy Z Flip4 – Bespoke Edition

Standardowo ten smartfon do robienia zdjęć i nie tylko dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: fioletowej, szarej, niebieskiej i w odcieniu różowego złota. Marka zdecydowała się jednak na dodatkowe udogodnienie, jakim jest Bespoke Edition. Nazwa Bespoke może kojarzyć nam się ze znanymi lodówkami modułowymi Samsung – i dokładnie tym tropem tutaj podążamy.

W przypadku Samsung Galaxy Z Flip4 istnieje możliwość zamówienia spersonalizowanej wersji kolorystycznej. Dostępne są zarówno gotowe projekty, jak i możliwość samodzielnego dopasowania wyglądu obudowy. Oczywiście w takim przypadku musimy liczyć się z tym, że przygotowanie telefonu i dostarczenie go nam zajmie nieco więcej czasu, ale bez wątpienia jest to interesująca opcja.

Co daje Bespoke Edition w Samsung Galaxy Z Flip4? To kolejny krok w zakresie dopasowania urządzenia wyłącznie pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika. W ten sposób nie tylko ustawienia smartfona – np. na ekranie zewnętrznym – będziemy mogli zmodyfikować pod własne wymagania. Także sam wygląd telefonu będzie w pełni odpowiadał naszemu stylowi czy po prostu preferencjom. Jest to zatem możliwość zdobycia smartfona wręcz skrojonego pod naszą wizję. Nie da się zatem ukryć, że dla niektórych osób jest to niezwykle kusząca perspektywa.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska