Aktualności Komórki

Ładowanie komórki na przystanku

Komórki gwarantują wiele dobrego – każda osoba powinna się z tym zgodzić. Niemniej jednak nie można zapominać o minusach – wystarczy wziąć sobie za przykład ładowanie.

Możemy sobie jakoś poradzić

Niektórzy mogą powiedzieć, że zawsze możemy znaleźć jakieś rozwiązanie. To oczywiście prawda, ale należy też pamiętać o tym, że zawsze można zadbać, aby było lepiej. Świetnym dowodem na to jest sytuacja w powiecie koneckim (powiat ten znajdziemy w województwie świętokrzyskim).

Przechodząc już do sedna, na koneckich ulicach pojawi się 10 nowoczesnych przystanków. To oczywiście spory plus, ale trzeba też podkreślić, że wiaty będą nietypowe. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, na pewno warto wiedzieć, że część z nich będzie mieć panele fotowoltaiczne na dachu. Wypada również odnotować, że nie zabraknie ładowarek USB. Co by nie mówić, jest to odpowiedź na pojawiające się oczekiwania – potencjalne rozładowanie urządzenia może oznaczać spore kłopoty.

Warto też wiedzieć, że budowę przystanków można określić ostatnim elementem projektu dedykowanego mobilności miejskiej. Projektu, na który udało się uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak zwrócenie uwagi na dotychczasowe prace – chodzi o wybudowanie centrum przesiadkowego i uruchomienie komunikacji publicznej. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że pieniądze są bardzo dobrze wykorzystywane. Skoro jesteśmy przy pieniądzach – budowa i wyposażenie nowych przystanków ma kosztować około 460 tysięcy złotych.

Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, nowe wiaty pojawią się jeszcze w tym roku.