Aktualności Gadżety Komórki Laptop Sieć Telewizor

Czas na TVP World

Z technologiami telewizyjnymi trzeba być na porządku dziennym – w Telewizji Polskiej wiedzą o tym doskonale, czego najlepszym dowodem jest TVP 4K. Dla niezorientowanych – jest to kanał, który można określić jako dedykowany mistrzostwom Europy w piłce nożnej.

Telewizja i internet

Nie można też zapomnieć o tym, że telewizja i internet to bardzo ciekawe połączenie. To nawiązanie do planów publicznego nadawcy – jak można się dowiedzieć, niedługo pojawi się TVP World. Niemniej trudno mówić o dokładnym terminie uruchomienia kanału – na ten moment mówi się tylko o tym, że TVP World ma ruszyć w tym roku. Warto również mieć na uwadze, że chodzi o anglojęzyczną stację nadawaną przez internet. Trzeba też wyraźnie powiedzieć, że nazwa nie jest przypadkowa – plan zakłada dotarcie do odbiorców z różnych krajów. Musimy także pamiętać, że jest to cel na przyszły rok.

Dodatkowo nie bez znaczenia jest pandemia – start wstrzymuje pandemia. Ważne jest też to, że można usłyszeć, iż kanał ma powstać na bazie internetowej redakcji Poland In.

Plan pojawił się już dawno

Wydaje się, że sprawa jest jasna – potencjalnym widzom nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie. Warto również dodać, bo może nie wszyscy wiedzą, że stworzenie anglojęzycznego kanału to nie jest nowy pomysł. Zresztą najlepiej nawiązać do konkretów – w 2017 roku mogliśmy usłyszeć o stacji, za którą będzie odpowiadać Polska i Węgry. Oczywiście nie pojawiły się szczegóły, ale była mowa o pewnych porozumieniach. Możemy też cofnąć się do 2016 rokuwtedy plan zakładał kanał z udziałem Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wypada też przypomnieć, że stacja miała wystartować 11 listopada 2018 roku. Data rzecz jasna nieprzypadkowa – chodziło o uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.